15 Temmuz Darbe Girişiminde Mobil Telefon Şirketinin / Şirketlerinin Parmağı var mı?

Siyasi ayak aranırken darbe girişiminin başka ayaklarını ihmal etmemek gerekir, ya da soruyu şöyle soralım: “Turkcell in logosundaki iki kulak aslında tele kulak olabilir mi?”

15 Temmuz darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Üssü’ndeki eylemlere ilişkin 486 sanık hakkında açılan davada tutuklu olanlar ilginç şeyler anlatıyorlar, bu kişilerden eski Kara Kuvvetleri Harekat Başkanlığı Teşkilat Şube Müdürü Kurmay Albay Bilal Akyüz konuşmasının bir yerinde;
“Kimliği ortaya çıkan gizli tanık Kurmay Albay Hakan Bıyık’ın devre arkadaşı olduğunu söyleyen Akyüz, “2004 yılında akademide okurken bir gezi düzenlenmişti. Biz onunla aynı masaya oturmuştuk. Orada epeyce alkol aldı. Sonra aramızda konuşmalar geçti. Akademi öncesi görev yerinin Jandarma teknik istihbarat olduğunu söyledi. Çok önemli görevler aldığını, teknik dinlemeler yaptığını, örtülü ödenekten jandarma istihbarata teknik dinleme cihazları aldıklarını, hackerlarla çalıştıklarını, mail şifrelerini kırdıklarını, IP’ler üzerinden bilgisayarlara girdiklerini, tüm kuvvet komutanlarını dinlediklerini ve kayıt yaptıklarını söyledi. O yıl Türkcell sahibi Mehmet Emin Karamehmet’le irtibatlı olduğunu, tanıştığını, 1 milyonun üzeninde 532’li hat kayıtlarının ellerinde olduğunu ve istediklerini dinlediklerini ve dinlettiklerini anlattı” diye konuştu.”
Cumhuriyet

Silivri de mahkemede ifade veren eski Kara Kuvvetleri Harekat Başkanlığı Teşkilat Şube Müdürü Kurmay Albay Bilal Akyüz ile Kimliği ortaya çıkan gizli tanık Kurmay Albay Hakan Bıyık arasındaki bu konuşma 2004 yılında gerçekleşiyor biz şimdi 2017 yılındayız,aradan geçen 13 yıllık sürede sadece turkcell in bir milyon olan abone sayısı 33 milyona (yazı ile otuzüç milyon) ulaştı, insan merak edip soruyor, 532 veya diğer Turkcell hatlı telefonlar yasadışı olarak dinlendi mi? iddiaya göre Jandarma, hem asker hem sivil herkesi dinlemiş peki sadece jandarma mı dinledi, başka bir kurum ya da kuruluş veya şirket dinledi mi? Bu dinlemeler sadece dinlememi idi yoksa kayıt altına alındımı? alındı ise bunlar ne oldu, birileri ile paylaşıldı mı? eğer öyle ise kimlerle paylaşıldı, mobil telefon şirketi/şirketleri darbe hazırlıklarını neden savcılara bildirmedi, bu sorular uzayıp gidiyor.
Umarım TBMM bu soruların cevaplarını merak eder bir araştırır. Çünki iddialar oldukça vahim, eğer doğru ise, o zaman bu ülkede mobil telefon kullanan hiç kimsenin mahremi, özeli, ticari ve de askeri sırrı kalmamış oluyor, şirketlerin yabancı ortakları olduğunu da düşününce dünyanın bütün gizli örgütleri bu ülkede yaşayan ve mobil telefon kullanan herkesin herşeyini biliyor olabilirler.
Bunun doğruluğu vatana ihanet ile eş anlamlı olur, bundan dolayı bu konu ciddiye alınarak mutlaka meclis tarafından araştırılmalı diye düşünüyorum.

Benim kanaatim ise, yaşadığım bir kaç örnekten yola çıkarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, mobil telefon firmaları yasadışı dinleme yapıyorlar, bugüne kadar kimse de bu konuya el atmadı, araştırmadı, ya cesaret etmedi ya da işin içinde avanta olduğu için üzerine gitmedi.
Umarım son bulur, bu durum eğer gerçekse suçlular cezalandırılır, ve bugüne kadar göz yumanlarda işbirliğinden gerekli cezayı alırlar.

cumhuriyet,mobil telefon,turkcell,casusluk,yasadışı dinleme, fetö,15 temmuz,darbe girişimi,akıncı üssü davası,vatan hainliği,meclis araştırması,
cumhuriyet te yer alan yazının fotoğrafı

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.