Bu seçimlerde CHP ne yapar?

Bu seçimlerde CHP ne yapar?

21 Mayıs 2018 Eleştiri İnceleme Siyaset Türkiye 0
Sandik,CHP,Erdoğan,2018 seçimleri,2015 seçimleri,üst akıl,cumhurbaşkanlığı seçimi,cumhuriyet mitingleri,AKP,milletvekili seçimleri,2018,muharrem ince,kemal kılıçdaroğlu,

Hemen yanıtlıyayım, CHP hükümet kurmak hariç her türlü muhalefeti yapar.
Aslında siyasi partiler hükümet kurmak için vardır ama bu ülkede durum biraz farklı anlatayım,
“gel bakalım buraya” Muharrem, Amasya mitinginde açıklama yapmış demişki;
“Bunu vermeyen kanalların önünde haftaya miting yapacağım”
geçmişi unuttuk tabii, 7 haziran 2015 seçimlerinden sonra hükümeti kurma görevini CHP vermeyen Erdoğan için hiçbir şey yapmayanlar şimdi demokrasi havarisi kesildiler.
Şimdi sormak gerekmez mi? madem hükümet kurmak istiyordunuz, Erdoğan hükümeti kurma görevini CHP ye vermediği zaman israf sarayın önünde miting yapsaydınız ya, neden yapmadınız da tekrar edilen seçimlere razı oldunuz.
Cumhuriyet mitinglerinde bir milyon kişi yürüdü diyordunuz, bu insanları “hükümet kurma görevini istiyoruz” diye israf saraya toplasaydınız ya, neden yapmadınız.
Ben açıklıyayım;
Çünkü patronları (CHP’nin üst aklı) izin vermedi.
Bence olaylar şöyle gelişti;
7 haziran CHP üst aklı için bir yol kazası idi, planda olmayan bir sonuç çıktı (referandum daki sonuç ta plansızdı ama -üst akıl- hile hurda ile işi bitirip Evet’leri yükselttiler.) 7 hazirandan sonra ise bu üst akıl bir iki bomba patlatıp kitleyi tekrar AKP arkasında topladılar, AKP yi tekrar hükümet yaptılar.
Hep söylüyorum CHP’nin şimdiye kadar cumhurbaşkanlığını almak ve bu seçimlere kadar hükümeti kurmak gibi bir isteği yoktu, hatta 7 haziranda olduğu gibi yanlışlıkla hükümet kurmak bize kalır diye korkudan uykuları kaçıyordu, şimdi yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri içinde aynı şeyi rahatlıkla söyliyebilirim, CHP cumhurbaşkanlığı seçimini almak istemiyor,seçim iki tur değil yirmiiki tur sürse CHP başkanlığı almak istemiyor, çünkü Erdoğanın başkan olması için CHP üst aklı ve Erdoğan (dikkatinizi çekerim AKP değil Erdoğan) anlaştı (daha önce yazmıştım İstanbulu verdi Afrin’i aldı yazısı)
yani Erdoğan’ın başkanlığı garantili, Meclis seçimleri için durum farklı CHP ve kurduğu ittifak çoğunluğu almak için çalışıyorlar.
Bu arada Erdoğan’a seçimleri kaybettirecek kadar önemli olan ‘münafık’ lafının hemen gündemden çıkarıldığına da dikkatinizi çekeyim şimdilik, çünkü bu ‘münafık’ lafı ayrı bir yazıyı hak ediyor.

Benim fikrimi sorarsanız;
#secimleriboykotediyorum

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.