Seçim Hileleri Raporu ve CHP’nin Acz’i…

Seçim Hileleri Raporu ve CHP’nin Acz’i…

30 Mayıs 2015 Eleştiri İnceleme Seçim Siyaset Türkiye 0

Bu Yazı 30 Mayıs 2015 Tarihinde Yayınlanmıştır.

CHP İzmir milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Erdal Aksünger’in başında bulunduğu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Merkezi araştırması seçimlerde hilelerin nasıl yapıldığına dair bir rapor yayınlamış ve bu rapora göre “kesinleşmiş” olan “5 (yazı ile beş) adet seçim hilesi” var.

Zannedersin ki milletle dalga geçiyorlar, raporda yazılanları ciddiye alıyorsan ve dahi önemsiyorsan o zaman adama sormazlar mı? “Bu kadar ‘ciddi’ seçim hilelerinin varlığını biliyorsun da seçime neden katılıyorsun?” eğer iddialarında samimi isen seçimlere katılmaktaki amacın ne, seçimlerde kazanırsan ne olacak daha bugünden kendi elinle hazırladığın bir rapor ile meşrutiyetini tartışmaya açmış olmuyor musun?, hasbelkader kazandın diyelim insanlar sana “hile yaptın kazandın” derlerse ne diyeceksin?

Diyelim ki raporu ciddiye almıyorsun o zaman da neden böyle bir raporu yayınlıyorsun bu raporu yayınlayarak seçim güvenliğini sağlayacağınımı düşünüyorsun yoksa daha seçimler yapılmadan gölge düşürmeyi mi amaçlıyorsun.

Yani özetle chp nin bu raporu ‘ciddi’ ise chp’nin seçimlere katılması büyük bir hata olur, hemen raporun gereğini yaparak adil bir seçim ortamı olmadığı için seçimlerden çekilmesi gerekir.

Yok eğer seçimlerden çekilmiyorsa o zaman bütün bu raporun yalan olduğunu açıklamalı çünkü seçimleri kazanırsa “hile” ile kazandığı ortaya çıkacak

Haberin Linki
 chp,seçimler,seçim raporu,seçim hilesi,oy çalma,seçimde yapılan hileler,seçim hileleri,YSK listeleri,CHP Bilgi ve İletişim Teknolojileri Merkez,Taraf gazetesi,Erdal Aksünger,fazla oy pusulası,Sezgin Tanrıkulu,Başbakan Davutoğlu,İl ve İlçe Seçim Kurulları,AKP,siyasi parti temsilcileri,

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.