‘Tedavülden kalkan TL ile Hindistan’da dolandırıcılık’ Haberi Üzerine Bir Yazı

‘Tedavülden kalkan TL ile Hindistan’da dolandırıcılık’ Haberi Üzerine Bir Yazı

23 Haziran 2017 Eleştiri İnceleme Siyaset Türkiye 0

Haberin tamamınına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz, haberin içeriğinde şöyle bir cümle geçiyor;
“1 Ocak 2005’te Türkiye’de TL’den 6 sıfır atılmış, ardından da tedavüldeki paralar bir yılda Merkez Bankası tarafından toplanmıştı. Bu paraların imha edilmek yerine, “BİR ŞEKİLDE”(abç) Hintli suç şebekelerinin eline geçtiği ve dolandırıcılık amacıyla kullanıldığı ortaya çıktı.”
Şimdi ‘BİR ŞEKİLDE’ sözünü tırnak içine ben aldım, insan merak ediyor, bahsi geçen yer Merkez Bankası, bu banka imha edilmek üzere piyasadan para topluyor ve bunlar Hindistan da ortaya çıkıyor. Bu durumda bu BİR ŞEKİLDE’yi merak eden sadece ben miyim acaba.
Devletin yetkili kurumları bu ŞEKİL’i merak ediyorlarmı? öyle ya söz konusu olan Merkez Bankası yani devletin kasası,sözü edilen para da senin benim vergilerimden toplanan para, yoksa bizim Hasan amcanın bakkal dükkanı değil -ki o bile girene çıkana dikkat eder-
İmha edilmesi gereken paralar nasıl oluyor da Hindistan da ortaya çıkıyor diye dönemin Maliye Bakanına sormak gerekir ama 2002-2009 arası TC Maliye Bakanı olan Unakıtan vefat etmiş Allah günahlarını affetsin, peki ya merkez bankası başkanı 2001-2006 arası Süreyya Serdengeçti, 2006-2011 arası da Durmuş Yılmaz, Merkez Bankası başkanı olmuşlar.
Şimdi devlet dediğin, kasanın başına oturan adamları çağırır sorar; nedir bunlar kardeşim diye ama tabi bunun için önce soruşturma açılması gerekir.
O dönemde orada görevli olanları sırayla sorguya çekersin, ince eleyip sık dokursun istersen bu hırsızları bulursun.
Sonrası derseniz, bugüne kadar ki uygulamalardan edindiğim izlenim göre sıralama şöyle olabilir;
Önce üstünü kapatırsınız, hatta belki hırsızlara üste para bile verebilirsiniz (bkn. ayakkabı kutusundaki paraların faizi ile iadesi), Ne Oluyor? diye soranlara da; millet bize ‘ÇALIYORLAR ama çalışıyorlar’ diye oy verdi ÇALAN insana yani hırsıza zulüm yapamayız dersiniz, yetim hakkı, kul hakkı diyene de üst akıl dersiniz, Hz.Ömer’ diyenlerede O da neymiş, siz yanlış biliyorsunuz o aslında Turist Ömer dersiniz, olur biter..
Hırsızlardan hesap sormak mı? Hadi canım sende hangi devirde yaşıyoruz…

Haberi okumak için tıklayınız

dolandırıcılık,tedavül,tl,tc,hindistan,merkez bankası

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.